۲۲ فروردین ۱۳۹۸

پاسخگویی به نیازهای جامعه بشری وظیفه سنگین حوزه است

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با بیان این که در حوزه ها باید افراد متبحر و متخصص تربیت شوند، گفتند: دنیا از حوزه می خواهد که راه حل مشکلات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را بر اساس دستورات دینی ارائه کند و وظیفه حوزه در این زمینه سنگین است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر حضرت آیت‌الله العظمي نوری‌همدانی مدظله العالي، اين مرجع عاليقدر امروز در دیدار حجت‌الاسلام‌ والمسلمین شعبانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان با بیان این که علما وظیفه سنگینی بر عهده دارند، گفتند: کار علما امتداد کار انبیا است که باید به خوبی و درستی انجام شود.

ایشان افزودند: کار علما هدایت مردم است تا مردم معارف اسلامی را به خوبی بشناسند و به آن عمل کنند، تفقه در امور اعتقادی، اخلاقی، فقهی، اقتصادی، اجتماعی، قضائی، جهادی و حکومتی باید در دستور کار روحانیت باشد، شناختن معارف دینی در همه ابعاد و انتقال آن به جامعه لازم است.

معظم له با بیان این که اگر به دستورات اسلام در زمینه اقتصادی عمل شود فقر از بین خواهد رفت، اظهار داشتند: اگر دستورات اسلام در اقتصاد اجرایی شود شاهد مشکلات امروزی مانند فقر و برخی اختلافات طبقاتی نخواهیم بود.

ایشان ادامه دادند: مدیریت اسلامی جامعه هیچگاه نباید تعطیل شود و خداوند متعال که برای هر امر جزئی وظیفه ای تعیین می کند مگر می شود برای جامعه بزرگ انسانی در بحث مدیریت و حکومت تعیین تکلیف نکند، جهاد برای ارزش های اسلامی و جامه عمل پوشاندن به آن باید در دستور کار روحانیت باشد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با بیان این که در حوزه ها باید افراد متبحر و متخصص تربیت شوند، ابراز داشتند: دنیا از حوزه می خواهد که راه حل مشکلات اقتصادی، سیاسی و اجتماعی را بر اساس دستورات دینی ارائه کند و وظیفه حوزه در این زمینه سنگین است.

ایشان با تجلیل از روحیه انقلابی مردم همدان عنوان کردند: مردم همدان مردمی بسیار متدین، با فرهنگ و انقلابی بوده و وفادار به انقلاب هستند و سابقه درخشانی داشتند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع مردم را ستون دین دانستند و خاطرنشان کردند: همین مردم هستند که در برابر دشمن ایستادگی می کنند، از این رو مسؤولان باید با مردم ارتباط نزدیک داشته باشند.

829 مرتبه بازدید
© 2010 کليه حقوق اين سايت محفوظ است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.