۲۲ فروردین ۱۳۹۸

بازگو کردن و تحليل تاریخ در دانشگاه‌ها براي دانشجويان بسيار ضروري مي‌باشد

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با یادآوری توطئه های دشمنان علیه انقلاب اسلامی تأکید کردند چهل سال است استکبار نقشه می‌کشد تا انقلاب را نابود کند و از راه های مختلف ورود پیدا کرده اما ملت ایران با اقتدار پای انقلاب اسلامی ایستاده است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالي، اين مرجع عاليقدر جهان تشيع در دیدار روحانیان فعال در دانشگاه آزاد با بیان این که دانشگاه آزاد اسلامی از دانشگاه‌های تأثیرگذار و مهم است، گفتند: دانشگاه آزاد با عنایت خاص امام تاسیس شد و مقام معظم رهبری هم این عنایت را داشته اند و مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی رحمت الله علیه هم زحمات زیادی را برای این دانشگاه کشید که نباید این خدمات فراموش شود.

ایشان افزودند: امروز وظیفه علما، روحانیت و اساتید بازآفرینی تمدن اسلامی است، زمانی اسلام در همه عرصه ها پیشگام بود و باید ریشه یابی کرد چگونه عزت و عظمت امت اسلامی افول پیدا کرد، با دخالت دشمن رژیم های سلطنتی در امت اسلامی به وجود آمد که رژیمی نامشروع محسوب می شود تا با قدرت، مردم را تحت سیطره قرار دهند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با بیان این که  مردم در دوران رژیم های سلطنتی تحقیر می شدند، ابراز داشتند: سرگذشت مسلمین در گذشته باید عبرت امروز ما باشد تا تمدن اسلامی را بازسازی کنیم.

ایشان عنوان کردند: تهاجم در ابعاد فرهنگی، سیاسی و اقتصادی همواره در دستور کار دشمنان علیه امت اسلامی است، تمام تلاش دشمنان تحت سیطره قرار دادن مسلمین و امت اسلام است؛ انقلاب اسلامی سعی می کند که عزت و عظمت تمدن اسلامی را باز آفرینی کند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع خاطرنشان کردند: ملت مسلمان ایران با جهاد و اقتدار پای انقلاب و اسلام ماندند و با رهبری حضرت امام اسلام را به صحنه زندگی جامعه بازگردادند، تمام تلاش دشمن این است که مردم و جامعه را نسبت به علما و روحانیت بصیر بدبین کند.

ایشان اضافه کردند: غربی ها انواع جنایات را انجام می دهند اما سازمان مللی تشکیل دادند که به نام دفاع از حقوق بشر از حقوق غربی ها دفاع می کند، برای دشمنان سنگین است که بعد از قرن ها کشور از تحت سلطه آن ها خارج شده است و مردم برای کشور خود تصمیم می گیرند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با بیان این که استقلال و عزت ایران برای استکبار جهانی گران آمده است، گفتند: 40 سال دشمن نقشه می کشد انقلاب را نابود کند اما شکست خوردند، باید بیدار باشیم و با بصیرت در این مسیر گام برداریم.

ایشان با اشاره به معارف اسلامی در ابعاد زندگی انسان افزودند: اسلام دستورات مهمی در همه ابعاد زندگی مانند اقتصاد دارد که اجرای آن گره از مشکلات جامعه باز می کند، در بانک های جامعه اسلامی نباید ربا وجود داشته باشد و بانک در جامعه اسلامی با بانک در جامعه غرب تفاوت دارد، ربا فقرا را فقیرتر می کند، دیرکرد بانک ها حرام و رباخواری محسوب می شود و بارها تذکر دادیم اما این روند اصلاح نشده است.

ایشان افزودند: کار علما و روحانیت ادامه راه انبیا و اولیای الهی است و باید هدایت جامعه را بر عهده داشته باشند، اسلام برای همه ابعاد زندگی انسان برنامه دارد و قرآن کریم و نهج البلاغه این برنامه ها را به انسان ها ارائه می دهد.

معظم له با بیان این که علما باید در راه انبیا گام بردارند، اظهار داشتند: بر اساس روایات علمای شیعه مرزبانان عقاید جامعه هستند و نباید اجازه دهند که شیاطین به افکار و عقاید جامعه اسلامی نفوذ کنند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی دامت برکاته بيان داشتند: توطئه های دشمن همچنان ادامه دارد، یک روز جنگ صلیبی راه انداختند و روز دیگر نقشه دیگر تا به اسلام ضربه بزنند.

معظم‌له بازگو کردن تاریخ را در دانشگاه‌ها ضروری دانسته و فرمودند: جریان عهدنامه ترکمانچای و گلستان و جریان مشروطه و مسائل از این دست با واقعیت باید برای دانشجویان تحلیل شود.

در پايان این مرجع تقلید با تاكيد بر حضور علماء در مراکز علمی، اين وظيفه و حضور را بسیار مهم و حساس دانستند.

764 مرتبه بازدید
© 2010 کليه حقوق اين سايت محفوظ است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.