۹ بهمن ۱۳۹۷

مباني جهاد و شهادت براي مردم تبيين شود

حضرت آيت الله العظمي نوري همداني با تأكيد بر اينكه مباني جهاد و شهادت و قله هاي عظمت اسلام بايد براي مردم تبيين شود، گفتند: فضاي مدافعان حرم، فضاي غلبه خون بر شمشير است، زيرا اين بزرگواران با خون خود براي اسلام عزت آفريني كردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آيت الله العظمي نوري همداني مدظله العالی ، این مرجع عاليقدر جهان تشيع پيش از ظهر امروز در ديدار اعضاي كنگره شهداي مدافعان حرم استان قم با عنوان "مجاوران كريمه مدافعان عقيله" با اشاره به اينكه جهاد و شهادت وسيله رسيدن به عزت است، گفتند: امام خميني(ره) فرمودند  هر پيامبري كه از سوي خداوند برانگيخته شد در يك دستش كتاب و در دست ديگرش وسيله جهاد قرار داشت.

 

معظم له با بيان اينكه جهاد در راه خدا لازمه دين است، اظهار داشتند: در يك دست پيامبر اكرم(ص) قرآن كريم و در دست ديگرشان شمشير قرار داشت؛ همه خير و نيكي ها مبتني بر وجود قدرت جهادي است.

 

حضرت آيت الله العظمي نوري همداني تأكيد كردند: بر اساس روايات، جهاد وسيله راهيابي مؤمنان به بهشت و وسيله نابودي و به جهنم رفتن كفار است.

 

مرجع عاليقدر جهان تشيع با اشاره به اهميت شهادت از ديدگاه روايات افزودند: امام صادق(ع) فرمودند "هر خير و نيكي مراتب بالاتري نيز دارد، اما كشته شدن در راه خدا هيچ مرتبه بالاتري ندارد"؛ شهادت نهايت آروزي ائمه معصومين(ع) و بزرگان دين بوده است.

 

ايشان با اشاره به اينكه ائمه معصومين(ع) جز به شهادت از دنيا نرفته اند، اضافه كردند: امام سجاد(ع) در نخستين دعاي صحيفه سجاديه از خداوند خواسته اند تا پايان زندگي نورانيشان را كشته شدن به وسيله شمشير دشمنان قرار دهد، بنابراين مشخص مي شود جهاد و شهادت از جايگاه بسيار ويژه اي برخوردار است.

 

حضرت آيت الله العظمي نوري همداني خاطرنشان كردند: در جبهه مقاومت سنگري شكل گرفت كه در يك سوي آن آمريكا، صهيونيست، عربستان سعودي و داعش پروران و در سوي ديگر جبهه اسلام ناب و اهل يقين و ايمان قرار داشتند؛ مدافعان حرم اوج قله ايمان را در نظر گرفته بودند.

 

معظم له با بيان اينكه مدافعان حرم با تأسي به حضرت زينب(س) عظمت اسلام را احيا كردند، گفتند: اين مشيت خداوند بود كه حضرت زينب(س) پس از حضور در كربلا و مدينه به دمشق رفتند تا امروز نيز حرم مطهر ايشان منشأ نشر و گسترش بيداري اسلامي باشد.

 

ايشان با تأكيد بر اينكه مباني جهاد و شهادت بايد براي مردم تبيين شود، يادآور شدند: فضاي مدافعان حرم، فضاي غلبه خون بر شمشير است، زيرا اين بزرگواران با خون خود براي اسلام عزت آفريني كردند.

 

2327 مرتبه بازدید
© 2010 کليه حقوق اين سايت محفوظ است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.