۱۸ مرداد ۱۳۹۷

ما درحمایت از خواسته به حق مردم و حمایت از انقلاب و نظام اسلامی و ولایت فقیه با هیچ کس تعارف نداریم و کوتاه نخواهیم آمد

حضرت آیت‌الله العظمی نوری همدانی دامت برکاته: صداقت در کلام و عمل به وعده های داده شده و حل مسائل اقتصادی کشور از سوی مسئولان را خواستار شد و گره‌زدن تمام امور کشور را با تحریم نادرست دانستند، ایشان مدیریت صحیح و تخصصی و اشراف و نظارت و مبارزه با فساد را یکی از راه های برون رفت از مشکلات توصیف کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی معظم‌له در دیدار با جمعی از اساتید سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم فرمودند: علما و روحانیون باید زبان مردم باشند، خواسته های به حق مردم را به گوش مسئولان برسانند، مردم نباید از نظام و انقلاب و روحانیت ناامید بشوند؛ در طول تاریخ علما متکی به مردم بودند و اگر به کسی ظلم می‌شد درب خانه علما میرفتند؛ پناهگاه مردم روحانیت بود و این بعنوان یک افتخار بود و نباید این ارتباط قطع شود.

وی افزودند: ما درحمایت از خواسته به حق مردم و حمایت از انقلاب و نظام اسلامی و ولایت فقیه با هیچ کس تعارف نداریم و کوتاه نخواهیم آمد چون مردم از ما توقع دارند مدافع حقوق آنان و شعار های انقلاب اسلامی باشیم. ما نباید اجازه دهیم عده ای کم با فساد و بی‌مدیریتی، کارآمدی نظام را زیر سوال ببرند و به حق مردم دست درازی کنند.

معظم‌له خباثت و دشمنی آمریکا را متذکر شدند و فرمودند: این دشمنی بوده و خواهد بود چون آن‌ها با ملت ایران مخالف هستند و در این چهل سال بدترین ظلم ها را در حق مردم ایران انجام داده اند و مردم ما این را درک می‌کنند، لذا چهل سال مقاومت و ایستادگی کردند ولی مردم از بی عدالتی در رنج هستند، مردم از تبعیض و فساد که عده‌ای انجام می‌دهند ولی متاسفانه عده ای هم به نام اصل نظام تمام می‌کنند در رنج هستند.

ایشان گفتند: این مردم مسلمانند، فطرت پاک دارند، این مردم ظلم ستیز هستند و زیر بار زورگوئی آمریکا و ایادی آن نمی‌روند ولی این را هم تحمل نمی‌کنند یکی پول بیت المال را بخورد و ببرد و عده ای هم به نان شب محتاج باشد؛ من به مسئولان عرض میکنم اگر مردم مطمئن باشند شما با رانت و فساد مقابله می‌کنید، بدانید از شما حمایت خواهند کرد.

معظم‌له در ادامه فرمودند: مسئولان همه چیز را با تحریم گره نزنند؛ تجربه نشان داد خیلی از چیزها به تحریم ارتباط ندارد، قیمت گذاری واقعی اجناس و نظارت و اشراف بر آن بخشی از مشکلات را حل خواهد کرد.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی فرمودند: مسئولان خواسته به حق مردم را بشنوند و در رفع آن بکوشند و مردم هم اجازه موج سواری به دشمنان خود ندهند کسانی که دست شان به خون این ملت آلوده است و الان هم نوکری استکبار را می‌کنند.

این مرجع تقلید آینده انقلاب را روشن دانسته و افزودند: اکثریت مردم ایران انقلاب و نظام و رهبری را قبول دارند و از آن حمایت می‌کنند لذا باید قدر این مردم را دانست، به این‌ها خدمت کرد، معیشت‌شان را حل کرد و برای جوانان کار و زمینه ازدواج فراهم نمود.

مسئولان از اختلاف و مسائل حاشیه‌ای پرهیز کنند و با وحدت حول محور ولایت فقیه در پی حل مشکلات باشند و متکی به توانایی های خودمان باشد. مسئولان محترم قضایی با جدیت با مفسدان اقتصادی برخورد کند.

امام فرمودند: این انقلاب زمینه‌ساز ظهور است و انشاءالله با عنایت پروردگار متعال و توجهات حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه و حمایت مردم این انقلاب حفظ خواهد شد

2497 مرتبه بازدید
© 2010 کليه حقوق اين سايت محفوظ است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.