۱ مرداد ۱۳۹۷

مراسم افتتاح زائرسرای رضوی با حضور مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی

امیدواریم قدم‌های بیشتری برای تامین راحتی و رفاه زائر برداشته شود و شما عزیزان نیز میزبان هستید و اجر شما بسیار بافضلیت و بالاست و امیدواریم خدمت‌رسانی به زائر افزایش یابد و از نعمت ولایت برخوردار باشیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس،حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی عصر امروز در مراسم افتتاح زائرسرای رضوی اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در قرآن کریم در مورد آن تاکید شده مسئله شکر نعمات پروردگار عالمیان است. در 73 جای قرآن خداوند متعال ترغیب به شکر نعمات خود کرده است.

 

مرجع عالیقدر تشیع بیان کرد: در سوره ابراهیم که سوره چهاردهم قرآن مجید است این مهم مورد تاکید است و هرقدر شکرگذاری بیشتر باشد به همان نسبت نیز پروردگار نعمات خود را افزایش خواهد داد. اگر نعمات پروردگار را بخواهید بشمارید از شمارش آن عاجز خواهید بود. این نعمت‌‌ها از اوج آسمان تا زمین وجود دارد و خداوند تذکر می‌دهد به اینکه باید انسانها سپاسگزار و حق شناس باشند و باید در برابر نعمات آنها را بشناسند.

 

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی ادامه کرد: بزرگترین نعمت پروردگار چیست؟ امام صادق(ع) عظیم ترین نعمت و بافضیلت ترین نعمت را ولایت اهل بیت(ع) می‌دانند و ما در این مسیر و در مسیر شناخت ولایت و سپاسگزاری از نعمت ولایت حرکت می‌کنیم.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه چند نفر به عنوان بضعه پیامبر اشاره شده که همان پاره تن است گفت: در 30 مورد صدیقه طاهره(س) به عنوان پاره تن پیامبر معرفی شده است. نقش فاطمه زهرا(س) در تبیین اسلام ناب نیز بسیار مهم و حیاتی است.

 

مرجع عالیقدر تشیع بیان کرد: امیدواریم قدم‌های بیشتری برای تامین راحتی و رفاه زائر برداشته شود و شما عزیزان نیز میزبان هستید و اجر شما بسیار بافضلیت و بالاست و امیدواریم خدمت‌رسانی به زائر افزایش یابد و از نعمت ولایت برخوردار باشیم.

2473 مرتبه بازدید
© 2010 کليه حقوق اين سايت محفوظ است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.