۲۹ دی ۱۳۹۷

برخلاف مصلحت نظام اقدام نکنید

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی باتأکید بر اینکه کنوانسیون های جهانی مانند پالرمو با استقلال و امنیت کشور منافات دارد، از مسؤولان خواستند خلاف مصلحت نظام اقدام نکنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی امروز در درس خارج خود در مسجد اعظم قم که با اجتماع طلاب معترض به طرح کنوانسیون های بین المللی همراه بود، با اشاره به نامه جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه که نگرانی خود را از برخی مسائل کشور مانند تصویب چند کنوانسیون اعلام کرده اند، گفتند: از حوزه علمیه قم، طلاب و فضلای انقلابی تشکر و تقدیر  می کنم که نگران هستند تا انحرافی از آرمان های انقلاب، امام، شهدا و رهبری صورت نگیرد.

ایشان افزودند: روحانیت و حوزه علمیه همواره باید بیدار بوده و به مسائل کشور و مردم توجه داشته باشد تا خدایی نکرده اگر انحرافی در حال انجام است از آن جلوگیری کند، اعتراض ها باید در چارچوب قانون و منطق باشد و حرکت های غیرقانونی کار درستی نیست.

معظم له با تأکید بر این که فرمایشات رهبر انقلاب باید سرلوحه کار همه افراد به ویژه روحانیت باشد، اظهار داشتند: رهبر معظم انقلاب همیشه تأکید دارند نباید کشور را متشنج نشان داد تا بهانه به دست دشمن داده شود، اگر حرکتی صورت می گیرد باید با آرامش و در سایه قانون و توجه به فرمایش رهبر انقلاب باشد.

ایشان با تقدیر از حساسیت حوزه و طلاب نسبت به مسائل کشور ادامه دادند: در فضایی آرام و با منطق و استدلال با مسائل را پیگیری کرد که اگر غیر از این باشد نتیجه نخواهیم گرفت.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی برای چندمین بار تأکید کردند که تصویب کنوانیسیون های خارجی برای کشور مفید نخواهد بود و ابراز داشتند: البته ظاهر برخی از بندهای این کنوانسیون ها خوب است اما تجربه تاریخی نشان می دهد که طرف مقابل به هیچ قراردادی پایبند نیست.

ایشان با اشاره به آیاتی از قرآن کریم عنوان کردند: شکی نداریم کسانی که سردمدار کنوانسیون های جهانی هستند ظالم بوده و در حال جنایت علیه بشریت به ویژه مسلمین هستند، آیات قرآن تأکید دارند که مسلمین هرگز نباید به دشمنان اعتماد کنند و با آن ها پیمان بندند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع خاطرنشان کردند: این ها همان کسانی هستند که در برجام بازی در آوردند و به وعده های خود عمل نکردند، قرآن می فرماید به کسانی که بدعهد هستند و ظلم و جنایت می کنند اعتماد نداشته باشید.

ایشان اضافه کردند: دشمنان پایبند به هیچ قراردادی نیستند و تنها برای کنترل کردن انقلاب گام بر می دارند، درباره FATF و پالرمو و کنوانسیون ها بارها هشدار و تذکر دادیم و عده ای تصور نکنند که ما اطلاع نداریم، تحقیقا عرض می کنم که تصویب این کنوانسیون ها به صلاح کشور نیست و ما تذکر می دهیم که فردا نگویند این قانون در این زمان امضا شد و ما سکوت کردیم بلکه به وظیفه و تکلیف خود عمل می کنیم.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با بیان این که طبق نظر کارشناسان پالرمو با استقلال و امنیت کشور منافات دارد، گفتند: مسؤولان باید تایع ولی فقیه باشند، رهبر معظم انقلاب در خرداد 97 در دیدار با نمایندگان مجلس فرمودند این معاهدات ابتدا در اتاق فکر قدرت های بزرگ برای تأمین منافع و مصالح آن ها پخت و پز می شود بعد با پیوستن دولت های همسو و پیرو شکل ظاهری پیدا می کند تا اگر کشور مستقلی مانند ایران آن را قبول نکرد را مورد هجمه قرار دهند.

ایشان افزودند: می گویند 150 کشور این کنوانوسیون ها را پذیرفته اند خب پذیرفته باشند، ما باید بر اساس قرآن کریم و قانون اساسی در زمینه های لازم قوانین مورد نیاز را داشته باشیم تا عزت و عظمت اسلام حفظ شود، شاخصه های انقلاب را باید حفظ کنیم، ممکن است برخی مسائل در ظاهر خوب باشد اما ضرورتی ندارد که ما به این کنوانسیون ها بپیوندیم.

مرجع عالیقدر جهان تشیع با اشاره به نامه مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی به شورای نگهبان مبنی بر مغایرت این کنوانسیون ها با استقلال کشور اظهار داشتند: از مسؤولان می خواهیم که نظر رهبر انقلاب را در نظر بگیرند و بر خلاف مصلحت کشور گام برندارند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی از دغدغه مندی و حساسیت طلاب و فضلای انقلابی نسبت به مسائل کشور تشکر و تأکید کردند که همه باید تابع قانون و ولی فقیه باشیم.

ایشان تصریح کردند: ما مراقب هستیم تا در کشور انحرافی ایجاد نشود، راه انقلاب بر اساس قانون اساسی  مبتنی بر دین روشن است و آرمان های امام، انقلاب وشهدا باید در دستور کار همه باشد؛ همواره باید برای حفظ انقلاب و آرمان ها بیدار و هوشیار باشیم.

معظم له تأکید کردند: گذشت زمانی که حوزه ها تنها در درس و بحث منحصر بودند و با جامعه کاری نداشتند، ما امروز هم باید درس و بحث داشته و هم باید نسبت به مسائل انقلاب حساس باشیم و از فرمایشات رهبر معظم انقلاب تبعیت کنیم، باید هم درس بخوانیم و هم به مسائل جامعه توجه داشته باشیم و انقلابی فکر کرده و انقلابی عمل کنیم.

1873 مرتبه بازدید
© 2010 کليه حقوق اين سايت محفوظ است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.