۱۶ دی ۱۳۹۷

اسلام پاسخگوی نیازهای بشریت است/اخلاص و علمیت شرط به ثمر نشستن کارهای تبلیغی است

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با بیان این که اخلاص و علمیت شرط به ثمر نشستن کارهای تبلیغی است، گفتند: فعالان عرصه منبر، تبلیغ و قلم زدن باید احاطه و تسلط کامل بر مبانی اسلام داشته باشند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالي، اين مرجع عالیقدر جهان تشیع عصر امروز در دیدار رییس و جمعی از مدیران پژوهشکده بین المللی عروة الوثقی با اشاره به این که دین اسلام همواره پاسخگوی شبهات و نیازهای بشریت بوده است، ادامه دادند: بر اساس روایات، همواره در عالم کسانی هستند که دست به قیام می زنند، بنابراین در زمینه علوم دینی نیز باید کسانی باشند تا در حد توان خود قیام داشته باشند، زیرا سکوت و بی تحرکی در اسلام مورد مذمت قرار گرفته است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با بیان این که اخلاص و علمیت شرط به ثمر نشستن کارهای تبلیغی است، اظهار داشتند: فعالان عرصه بین الملل و تبلیغ باید فقیه باشند، زیرا کسی که فقیه باشد می تواند همه ابعاد قضایا را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهد.

معظم له با اشاره به این که فعالان عرصه منبر، تبلیغ و قلم زدن باید احاطه و تسلط کامل بر مبانی اسلام داشته باشند، ابراز داشتند: نویسندگان و مبلغان دینی باید در زمینه ادبیات فارسی و عربی دقیق، ماهر و متخصص باشند.

ایشان با تأکید بر ضرورت جذب جوانان فقیه، ادیب و دقیق در زمینه قلم و بیان گفتند: امروز باید باور کنیم که با تیغ چوبین نمی توان به کارزار با دشمن و مبارزه با شبهات رفت.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با بیان این که امروز دشمنان به صورت هفتگی علیه مبانی دینی جزوه و مقاله منتشر می کنند، عنوان داشتند: دشمنان سعی جدی دارند تا حتی حدیث ثقلین را نیز زیر سؤال ببرند، بنابراین همه ما باید از سواد کافی برخوردار باشیم تا بتوانیم به شبهات دشمن پاسخ دهیم.

معظم له خاطرنشان کردند: علامه طباطبایی(ره) با آن عظمت و نوآوری های قرآنی که داشتند، همواره می فرمودند که با دو موضوع در قرآن کریم بیش از همه موضوعات مبارزه شده که نخستین آن ها اقتصاد ربوی و دیگری تولی کفار است؛ امروز ما در مقابل دریای علوم اسلامی قرارداریم و باید غواصانی داشته باشیم که گوهرهای ناب را استخراج کرده و در اختیار همگان بگذارند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع  در بخش دیگر از سخنان خود با تأکید بر این که مردم باید امروز ارزانی را در سفره خود مشاهده کنند، گفتند: نشستن پشت درهای بسته و آمار دادن کار درستی نیست.

443 مرتبه بازدید
© 2010 کليه حقوق اين سايت محفوظ است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.