فیلم
سفر به تانزانیا
سفر به کنیا
سفر معظم له به کربلای معلی قسمت دوم
سفر معظم له به کربلای معلی قسمت اول
سخنراني حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی «مد ظله العالی» در حرم مطهر امام رضا عليه السلام
استفتائات منتخب
 • استفتاء شماره: 15610
  با عرض سلام نماز و روزه اساتید و دانشجویان در صورتیکه کمتر از ده روز در محل تحصیل و خوابگاه می مانند، به چه نحوه است؟
  جواب:

  اساتید و دانشجویان، اگر در کمتر از ده روز حداقل یکبار بین وطن و دانشگاه رفت و امد داشته باشند و این وضعیت سه الی چهار ماه استمرار داشته باشد به استثنای سفر اول نماز شان در محل تحصیل و بین راه تمام و روزه شان نیز صحیح است.

 • استفتاء شماره: 15526
  با سلام و آرزوی توفیقات الهی برای آن مرجع تقلید استعمال عطر و ادکلن و بوییدن گل در ماه مبارک رمضان برای روزه داران چه حکمی دارد؟ همیشه موفق و منصور باشید
  جواب:

  بوییدن گیاهان معطر برای روزه دار مکروه است ولی استعمال عطر مستحب و از فضائل روزه داری است.

 • استفتاء شماره: 10341
  سلام علیکم چت و یا گفت و گوی الکترونیکی با نا محرم چه حکمی دارد؟ و اگر در مورد مسائل اعتقادی و اجتماعی خود باشد چه حکمی دارد؟
  جواب:

  چنانچه خوف وقوع در مفسده باشد جائز نیست.

 • استفتاء شماره: 10333
  آیا در زکات فطره می بایست حتماً هر فطریه را به یک نفر داد یا اینکه می شود یک فطریه را بین چند نفر تقسیم کرد
  جواب:

  بنا بر احتیاط واجب نباید به فقیر کمتر از یک صاع اعطاء شود.

 • استفتاء شماره: 9805
  با سلام مستخدم یا کلفتی که در منزل کسی کار می کند و بعضی از روزها را در منزل خود و بعضی روزها در منزل صاحب کار غذا می خورد، فطریه او اگر شب عید فطر در منزل خودش باشد بر عهده خودش است یا صاحب کار؟ اگر در منزل صاحب کار باشد چطور؟
  جواب:

  چنانچه از قبل از غروب افتاب شب عید فطر در منزل صاحب کار باشد و در ان شب نانخور وی باشد،زکات فطره اش به عهدۀ صاحب کار است.

اخبار و بیانیه ها
پیام تسلیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی در پی حادثه تروریستی اهواز
پیام تسلیت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی در پی حادثه تروریستی اهواز حادثه تروریستی در جریان رژه نیروهای مسلح در اهواز بار دیگر چهره سیاه استکبار و نوکران آن را نمایان ساخت. بی‌شک خون پاک و مطهر این شهیدان شجره طیبه انقلاب اسلامی مارا که در این چهل سال با خون همین شهیدان آبیاری شد، محکم تر و مقاوم تر خواهد نمود. این حادثه بشارت ضعف و زبونی این افراد تروریست و اربابان آنها در رأس آمریکا و صهیونیست و بعضی از حکام دست نشانده منطقه‌ای آن‌ها بود.
دیدار حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه ها و معاونین ایشان با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی نوری‌همدانی مدظله العالی
دیدار حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه ها و معاونین ایشان با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی نوری‌همدانی مدظله العالی حضرت آیت الله نوری‌همدانی مدظله العالی با اشاره به ضرورت توجه جدی به سه عنصر متون درسی، استاد و شاگرد در دانشگاه تأکید کردند که امروز، اسلامی سازی علوم انسانی ضرورتی غیر قابل انکار است.
دیدار جمعی از اعضای هیأت فرزندان شهدای تهران با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی نوری‌همدانی (مدظله العالی)
دیدار جمعی از اعضای هیأت فرزندان شهدای تهران با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی نوری‌همدانی (مدظله العالی) حضرت آیت الله العظمی نوری‌همدانی(مد ظله العالی) با اشاره به این که جامعه اسلامی ما را شهدا به وجود آورده و بیمه کردند بر ضرورت راه اندازی تشکل جامع وراث شهدا در کشور در راستای مطالبه گری از سوی خانواده شهدا تأکید کردند.
© 2011 کليه حقوق اين سايت محفوظ است . استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.